Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

FSHF PRANË FËMIJËVE TË SHKOLLAVE, AKTIVITET PROMOVUES TE “1 MAJI”

femijet 6W3A5541

Futbolli i fëmijëve tashmë është një prioritet absolut i FSHF-së. Në vigjilje edhe të një projekti shumë të rëndësishëm që pritet të nisë me orën e futbollit në shkolla, siç është projekti “GROW”, sot FSHF ishte e pranishme tek fëmijët e shkollës 9-vjeçare “1 Maji” në kryeqytet, me një aktivitet promovues e sensibilizues, shoqëruar edhe më një ndeshje futbolli mes ekipeve të ndryshme të klasave të kësaj shkolle, përfshirë edhe jo pak vajza. Pasioni për futbollin për këta fëmijë nuk shteron asnjë herë dhe në këtë drejtim FSHF është shumë e angazhuar afër tyre. Shumë shpejt futbolli do të jetë një lëndë mësimore për ta, por edhe afrimi me futbollin mbetet një aneks shumë i rëndësishëm zbavitjeje dhe ëndrre për të vazhduar sa më gjatë këtë lojë. Fëmijë që pasionin e reflektonin jashtëzakonisht në dëshirën për të mundur njeri-tjetrin në fushë.  Ish-sulmuesi i ekipit kombëtar të futbollit, Erion Bogdani përpara nxënësve përcolli edhe mesazhet e tij që këta fëmijë ti shkojnë dëshirës së tyre për futbollin deri në fund. Fëmijë pafund në palestrën e shkollës “1 Maji” që kërkonin të luanin aty që të gjithë. Evente të tilla, FSHF do të vijojnë çdo muaj, karahas edhe projekteve të ndryshme që nisin shumë shpejt në drejtim të futbollit të fëmijëve. Javën e ardhëshme zyra e PR dhe e futbollit të fëmijëve do të zbresë në një tjetër shkollë në kryeqytet, por edhe në vijimësi në zonat e ndryshme rajonale të vendit, gjithmonë afër zhurmës entuziaste të fëmijëve që nuk hezitoj në në asnjë moment të jenë afër futbollit. 

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF, QENDRIM ZYRTAR PËR INCIDENTET NË NDESHJEN PËRMETI-KËLCYRA Link: https://t.co/7dB6GIfyzw

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
31
14
9
4
1
2
25
14
6
7
1
3
23
14
6
5
3
4
22
14
6
4
4
5
21
14
6
3
5

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil