Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

ELEMINATORET E EUROPIANIT U-19 DO TË LUHEN NË SHQIPËRI, HIDHET SHORTI!

shorti dhjetor u19

Pas shortit zyrtar të eleminatoreve të Europianit për kombëtaren U-17, Shqipëria njeh rivalët e saj edhe për U-19. Edhe ky turne do të zhvillohet tetorin e ardhshëm në Shqipëri, nga data 10 tetor deri në datë 16 tetor. Një tjetër event që UEFA ia beson përsëri FSHF-së, për organizimin e saj të suksesshëm në eventet e mëparëshme, ku më së fundmi mbylli dhe realizoi tre të tillë në muajin tetor. Sipas shortit të përcaktuar sot në Nyon, kombëtarja U-19 e trajnerit Erion Bogdani në eleminatoret e ardhëshme është në grupin 8 së bashku me skuadrat e Ukrainës, Sllovakisë dhe Norvegjisë. Dy vendet e para të secilit grup (nga 13 gjithsesj) kualifikohen për në Elite Round. Ky grup do të luajë në Shquipëri në datat 10, 13 dhe 16 tetor 2018.  Në muajt në vijim do të përcaktohen edhe qytetet në Shqipëri se ku do të luhet. Edhe përfaqësuesja U-19 e Shqipërisë ka në program të saj zhvillimin e disa takimeve miqësore deri në startin e eleminatoreve zyrtare në tetorin e ardhshëm.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF, QENDRIM ZYRTAR PËR INCIDENTET NË NDESHJEN PËRMETI-KËLCYRA Link: https://t.co/7dB6GIfyzw

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
31
14
9
4
1
2
25
14
6
7
1
3
23
14
6
5
3
4
22
14
6
4
4
5
21
14
6
3
5

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil