Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

TURNEU NË TURQI, KOMBËTARJA U-16 VJEN PIKA E PARË, BARAZIM ME TURQINË

 Vjen edhe pika e parë në turneun e Turqisë për Kombëtaren U-16 të drejtuar nga trajneri Xhemal Mustedanagiç. Në takimet që po luhen në në Turqi skuadra përfaqësuese e Shqipërisë (datëlindja 2002) u ndesh sot me ekipin e Turqisë, po për këtë moshë, ndeshje e vlefshme për turneun “Mercedez Cup 2017”. Një barazim pa gola në këtë takim mes dy skuadrave ku vlejnë të theksohen edhe momentet ku ekipi shqiptar mund të kishte kaluar në avantazh. Një pikë e vlefshme me Turqinë që kryeson grupin. Po në grupin tonë u ndeshën sot Kosova dhe Azerbajxhani, ku skuadra kosovare mposhti skuadreën azere me rezultatin 2-0. Pas dy raundeve në këtë grup, kryeson Turqia me 4 pikë, Kosova e Azerbajxhani me 3 pikë dhe vetëm një pikë për skuadrën përfaqësuese të Shqipërisë, pikë prej barazimit të sotëm. Ndeshjet e tjera do të luhen në 23 nëntor (të enjten), ku Shqipëria do të luajë me Kosovën.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF, QENDRIM ZYRTAR PËR INCIDENTET NË NDESHJEN PËRMETI-KËLCYRA Link: https://t.co/7dB6GIfyzw

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
31
14
9
4
1
2
25
14
6
7
1
3
23
14
6
5
3
4
22
14
6
4
4
5
21
14
6
3
5

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil