Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

U-20, humbet ndeshjen miqësore në Gjeorgji

u20 ne gjeorgji

Ekipi përfaqesues mosha U-20 ka humbur në ndeshjen miqësore të luajtur në Gjeorgji 3-0, sot më oren lokale 14:00 në stadiumin “David Pettiashvili Area”. Kuqezinjtë e drejtuar në këtë përballje nga trajneri Alban Bushi nuk kanë mundur të marrin një rezultat pozitiv. Golin e parë e kemi pësuar në minutën e 10 dhe kemi humbur një penallti ku Agim Zeka nuk mundi ta finalizonte me sukses në fundin e pjesës së parë. Në pjesën e dytë futbollistët nuk kanë bërë mirë, duke krijuar shumë hapësira për kundërshtarin duke pësuar 2 gola të tjerë në minutën e ’69 dhe ’73. Kjo ndeshje testuese do ti shërbejë Bushit për të krijuar një ide për cilesitë e futbollistëve që mund të bëhen pjesë e ekipit përfaqësues U-21.

Shqipëria e filloi ndeshjen me këtë formacion: Mario Dajsinani ('75 Tafa), Leonardo Maloku ('55 Duka), Ilirian Ceka ('55 Hoxha), Shaqir Tafa (c) (Nuri '55), Arber Basha ('65 Marishta), Kristjan Bushaj, Agon Mucolli ('65 Bushi), Rubin Hebaj, Emir Sahiti ('65 Asllani), Agim Zeka, Valdrin Mustafa

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

“GJITHÇKA PËR FËMIJËT”, TË MËRKURËN TRYEZA E BASHKËBISEDIMIT PËR FUTBOLLIN E MOSHAVE! https://t.co/TqeXVu6nZ9

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil