Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

PRESIDENTI DUKA FLET NGA ANTALIA: "PANUCCI DI TA ÇOJË KËTË SKUADËR NË EURO 2020!"

presidenti duka ne antalia

Pritshmëritë për skuadrën kombëtare janë shumë të mëdha. Me një besim jashtëzakonisht të madh te trajneri dhe te skuadra ky grup mund të japë sërish emocione të forta dhe suksese në arenën ndërkombëtare. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka nga rezidenca e ekipit kombëtar në Antalia flet në një intervistë pak përpara nisjes së ndeshjes miqësore me Turqinë. Sipas kreut të futbollit shqiptar, "Skuadra ka elementë shumë të mirë në një kohë që do të vazhdojë të përforcohet. Mendoj që kemi bërë zgjedhjen e drejtë dhe të duhur duke afruar Panuccin në këtë ekip, një trajner përvoje pas një karriere si kampion në fushë.  Mendoj dhe besoj se sot akoma më shumë stafi është njohur me ekipin. Në këto 4 ndeshjet e mbylljes së fazës eleminatore nën drejtimin e Panuccit skuadra ka luajtur mirë, ka prodhuar lojë, por ka patur edhe momente ku ka gabuar dhe që kërkojnë korrigjim. Mendoj se kemi bërë zgjedhjen e duhur me një emër të madh të futbollit europian, në drejtim të kombëtares sic është mister Panucci. Këtë emër do të dijë ta transmetojë te skuadra drejt një objektivi madhor. Ne i kemi të gjitha mundësitë dhe kualitetet që të jemi një skuadër kualifikuese në 2020. Kam bindjen që Panucci di ta cojë këtë skuadër në Europianin e vitit 2020.  Çdo skuadër në çdo kohë ka nevojë për energji të reja dhe për elementë të rinj. Nuk po ndërrohen breza në këtë skuadër, por janë afruar ata elementë që kanë qenë të nevojshëm. Kam parimin se nuk ka moshë në një ekip kombëtar. Janë grumbulluar ata lojtarë që janë në formë, por me vizionin e startit të eleminatoreve të vitit të ardhshëm. Gjatë kësaj jave skuadra ka punuar shumë mirë dhe ka pas kohë që të forcojë frymën e grupit, ka patur kohën edhe për eksperimentet taktike në shërbim të trainerit dhe stafit. Uroj që sot të kemi një rezultat pozitiv. Kam bindjen  se kemi një rezultat të mirë, por as më të mirë dhe as më te keqe se sa Turqia. Shpresoj që ta fitojmë këtë ndeshje",- theksoi presidenti i FSHF-së.  

Intervistën e plotë mund ta ndiqni në kanalin e FSHF-së në YOUTUBE.

 

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

“GJITHÇKA PËR FËMIJËT”, TË MËRKURËN TRYEZA E BASHKËBISEDIMIT PËR FUTBOLLIN E MOSHAVE! https://t.co/TqeXVu6nZ9

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil