Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

FSHF: KOMBËTARJA DO KETË GJITHMONË KUSHTET MAKSIMALE

panuci kombetares

Kombëtarja e futbollit ka qenë është dhe mbetet një vitrinë e jashtëzakonshme e futbollit shqiptar në botë, pa përjashtuar këtu edhe ekipet kombëtare të moshave. Dhe, për të përgatitur këtë sfidë miqësore me Turqinë, bazuar edhe në programin e trajnerit të ekipit kombëtar, por mbi të gjitha, duke u mbështetur shumë edhe në kriterin sportiv, u vendos që grumbullimi të kryhet në vendin ku luhet ndeshja në Antalia, nisur edhe nga fakti që këtë qytet e frekuentojnë shumë skuadra të huaja klubesh, apo ekipesh kombëtare, për klimën dhe kushtet e jashtëzakonshme që ofrohen. Për të përcaktuar vendin e grumbullimit të ekipit kombëtar, apo edhe organizimin e një ndeshjeje ka disa kritere që vlerësohen, si kriteri sportiv, ai publik, si dhe kriteri ekonomik. Nisur nga kjo, nga ana spoortive grumbullimi për këtë ndeshje ishte shumë më mirë të zhvillohej në Antalia, për faktin sepse lojtarët udhëtojnë më pak, janë shumë më të qetë dhe jashtë trysnisë dhe presionit, por edhe kushtet e stërvitjet janë perfekt. Për këto arësye pas propozimit të trajnerit FSHF vendosi që grumbullimi të bëhet në Antalia. Nuk është hera e parë që grumbullime të tilla realizohen jashtë Shqipërisë. Kryesisht për ti ofruar lojtarëve dhe skuadrës një infrastrukturë sa më perfekte dhe komode për të përgatitur një ndeshje, miqësore, apo zyrtare qoftë ajo. Legjendat urbane periferike të përcjella për izolime apo degdisje të skuadrës kombëtare, janë dhe do të mbeten thjesht një turbulencë e radhës.
Në lidhje me pjesën e injorimit të shtypit, zyra e shtypit e FSHF gjithmonë ka qenë dhe do të jetë në ndihmë të mbarë mediave në Shqipëri, sportive dhe jo vetëm, të cilat na pamundësi për të ndjekur ekipin kombëtar janë furnizuar me informacione të herëpasherëshme, pamje dhe foto, konferenca shtypi dhe prononcime, reagime dhe cdo gjë tjetër të ekipit kombëtar. Nuk është e vërtetë që pyetjet janë bërë nga zyra e shtypit, por nga gazetarë të pranishëm në hotelin e ekipit kombëtar, shqiptarë dhe të huaj. Më pas, ato i janë përcjellë mediave në Tiranë, të cilat kanë pasqyruar në vijimësi dhe me intensitet ecurinë e grumbullimit të ekipit kombëtar.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

“GJITHÇKA PËR FËMIJËT”, TË MËRKURËN TRYEZA E BASHKËBISEDIMIT PËR FUTBOLLIN E MOSHAVE! https://t.co/TqeXVu6nZ9

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil