Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

PRESIDENTI DUKA DHE HOMOLOGU DEJAN SAVIÇEVIÇ, TË MËRKURËN NË TURNEUN E U-19 NË KAMZË!

logo fshf 3 tetor

Starton këtë të mërkurë gara edhe për grupin zyrtar eleminator të vlefshëm për Europianin për moshat U-19. Ndeshjet e këtij grupi, UEFA ia ka besuar në organizim Shqipërisë, me 6 takime që do të zhvillohen në Kamzë dhe në Tiranë, në datat 4,7 dhe 10 tetor. Presidenti i FSHF-së, Armand DUKA së bashku me mikun dhe homologun e tij malazez, ish-yllin e Milanit, anetar i keshillit te FIFA-s Dejan Saviçeviç do të jenë së bashku në Kamzë, në ndeshjen e ditës së nesërme (e mërkurë) mes ekipit kombëtar U-19 të Malit të Zi, dhe atij të Norvegjisë. Vetë presidenti i futbollit të Malit të Zi, ikonë dhe një pjesë e historisë së magjishme të klubit të Milanit, Dejan Saviçeviç vjen të jetë prezent në një event të tillë, besuar Shqipërisë. Të dy krerët e federatave do të ndjekin ndeshjen dhe më pas do të kenë edhe një drekë pune. Ndërkaq, po në lidhje me ekipin kombëtar të U-19 dhe në vigjilje të turneut, Presidenti Duka do të ketë nesër një takim me lojtarët dhe stafin e skuadrës kuqezi me startin e këtyre eleminatoreve. Ekipet kombëtare të të gjitha moshave janë një nga prioritetet e FSHF-së, duke patur një vëmendje të veçantë për të gjitha skuadrat përfaqësuese. Ndeshjet e këtij turneu nisin zyrtarisht nesër, teksa Shqipëria takimet e saj do ti luajë në "Selman Stërmasi". Pas turneut të U-19, do të nisë një tjetër event zyrtar, këtë radhë për moshën U-17.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF, QENDRIM ZYRTAR PËR INCIDENTET NË NDESHJEN PËRMETI-KËLCYRA Link: https://t.co/7dB6GIfyzw

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
31
14
9
4
1
2
25
14
6
7
1
3
23
14
6
5
3
4
22
14
6
4
4
5
21
14
6
3
5

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil