Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Projekti “GRASSROOTS” zbret në Durrës

gras2

Pas Korçës e Elbasanit, projekti "Grassroots" me futbollin e fëmijëve, ka vijuar me qytetin e Durrësit. Këtë radhë ishte zyra rajonale e  FSHF-së në Durres, ajo e cila organizoi në kuadër të eventit përkatës tre ndeshje futbolli me fëmijë të moshës 10-12 vjeç, djem dhe vajza. Këto ndeshje u zhvilluan në shëtitoren "Vollga" të qytetit, dhe ku u ndoqën nga jo pak prindër dhe qytetarë të Durrësit. Pjesëmarrës në këto tre ndeshje ishin 20 vajza dhe 15 djem të moshës përkatëse 10-12 vjeç, të cilët kaluan një kohë shumë zbavitëse dhe argëtuese duke luajtur në fushat e improvizuara në shëtitoren e Durrësit. Ambjenti i krijuar ishte festiv dhe tërhoqi vëmendjen e kalimtarëve të rastit. Projekti “Grassroots” do të marrë një shtrirje të plotë në të gjithë vendin, dhe jo vetëm me aktivitete në kuadër të kësaj jave. Nën drejtimin e shefit të zyrës përkatëse në FSHF, Besnik Çela, zyrat përkatëse rajonale kanë nisur organizimin e plotë të ndeshjeve të tilla për këto mosha. Ditën e sotme (e enjte), ndeshjet do të spostohen në kryeqytet, pikërisht te korpusi universitar në sheshin “Nënë Tereza”. Projekti “Grassroots” do të marrë një shtrirje të gjërë të zbatimit të tij në Shqipëri me të gjithë fëmijët duke afruar sa më shumë këto mosha me futbollin.

grassroots durres

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF, QENDRIM ZYRTAR PËR INCIDENTET NË NDESHJEN PËRMETI-KËLCYRA Link: https://t.co/7dB6GIfyzw

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
31
14
9
4
1
2
25
14
6
7
1
3
23
14
6
5
3
4
22
14
6
4
4
5
21
14
6
3
5

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil