Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
-
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
-
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
8
7
1
0
22
2
Itali
8
6
1
1
19
3
Shqipëri
8
4
1
3
13
4
Izrael
8
3
0
5
9
5
Maqedoni
8
2
1
5
7
6
Lichtenstein
8
0
0
8
0

“KAZAKISTAN PRESIDENT CUP 2017”, SHQIPËRIA MERR FITOREN E PARË, MUND KIRGISTANIN.

Vjen fitorja për skuadrën kombëtare të U-17, nën drejtimin e trajnerit Mustedanagiç. Në turneun që po zhvillon në Kazakistan, pas dy humbjeve të para ndaj Gjeorgjisë dhe Kazakistanit vendas, skuadra kombëtare arrin të fitojë thellë, 4-1 me skuadrën e Kirgistanit. Golat për skuadrën kuqezi të 17-vjeçarëve u shënuan nga: Bozhanaj I cili shkoi në gol, dy herë, më pas Shima dhe në fund golin e katërt e ka shënuar Kuqi. Trajneri i skuadrës në këtë turne është duke vlerësuar edhe gjendjen e ekipit, futbollistëve, për të përgatitur sa më mirë eleminatoret e tetorit që do ti zhvillojë në Tiranë. Në takimet e para për “Kazakistan President Cup 2017”, Shqipëria humbi me Gjeorgjinë 0-5, në ndeshjen e dytë humbet me vendasit 2-0 dhe sot ka arritur një fitore me Kyrgistanin 4-1.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FSHF datë 26.09.2017 https://t.co/CwYuNuO425

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
7
3
2
1
0
2
7
3
2
1
0
3
6
3
2
0
1
4
6
3
2
0
1
5
4
3
1
1
1

Renditja Fair Play ne Superiore

Skuadra
P.
Skuadra
P.

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil