Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

PANUÇI PARA MEDIAVE: JA ANALIZA PAS DY NDESHJEVE

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Christian Panucci, doli sërish në një konferencë për shtyp në ambientet e FSHF, ku analizoi me detaje dy ndeshjet me Lihtenshteinin dhe Maqedoninë. Mister Panucci ka vendosur, dhe do të aplikojë që pas çdo ndeshje të ketë një dalje publike me median për konkluzionet dhe analizën taktike të ndeshjes. Vetë Panucci për këto dy takime theksoi: “Mund të them se tani i njoh më tepër futbollistët e mi. Duke vlerësuar momentin delikat të sezonit, pasi mendoj se është vetëm fillimi dhe shumë lojtarë po luajnë me vështirësi në klubet e tyre.

I trembesha shumë këtyre dy ndeshjeve, pikërisht prej gjendjes fizike të skuadrës. Siç e pamë, Franca me Luksemburgun barazoi. Mundëm Lihtenshtejnin dhe u duk gjithçka e thjeshtë, por absolutisht nuk ishte e lehtë. Në fund jam i kënaqur nga këto dy ndeshje. Ndaj Maqedonisë zgjodha Lilën dhe Kukelin, sepse i trembesha dëshirës së kundërshtarëve për të fituar, duke sakrifikuar disi në aspektin e lojës. Tani që e njoh më tepër ekipin, jam i sigurt se sa më shumë kualitet të hedh në fushë, aq më mirë luan ekipi. Nëse do të luanim pas disa muajsh, kur lojtarët të kishin gjendjen më të mirë fizike mund të bënim më shumë. Kam aq shumë respekt për veten për presidentin, për Shqipërinë, për lojtarët, për tifozët, saqë mendoj 24 orë në ditë për punën. Kam një listë me lojtarë, të cilët do të udhëtoj ti ndjek dhe t’i takoj. Nuk kisha luksin e kohës në dispozicion dhe provova të hidhja më të mirët që kisha. Pak a shumë kjo do të ndodhë nga tani. Kemi një grup të shkëlqyer, me lojtarë që e ndjenë peshën e përgjegjësisë dhe kombësisë. Punojnë me seriozitet, sepse ky është profesioni i tyre. Në punë duhet të jesh serioz. Jemi të vetëdijshëm se kur Shqipëria fiton të gjithë janë të lumtur, ndërsa kur humbasim njerëzit nuk buzëqeshin.

Por, nevojitet respekt për rregullat dhe për fanellën. Pa respekt për orarin, për vendimet që merren, kjo punë shndërrohet në cirk. Të gjithë lojtarët kanë siguruar kontrata të mira mbi të gjitha falë Kombëtares shqiptare”,- theksoi ndër të tjera trajneri i ekipit kombëtar, Panucci. Trajneri menjëherë pas konferencës shkoi të vizitojë Shkodrën dhe stadiumin, më pas do të udhëtojë drejt Alikantes, ku dhe do të luhet kundër Spanjës, teksa gjatë kësaj periudhe do të nisë edhe një tur vëzhgimi me shumë futbollistë nëpër Europë. Ndërkaq, pas përfundimit të eleminatoreve do të planifikohen edhe miqësoret e radhës, duke nisur nga muaji nëntor.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

“GJITHÇKA PËR FËMIJËT”, TË MËRKURËN TRYEZA E BASHKËBISEDIMIT PËR FUTBOLLIN E MOSHAVE! https://t.co/TqeXVu6nZ9

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil