Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Trajneri Bushi, flet pas ndeshjes ndaj Irlandes se Veriut

tr bushi

Nganjehere do doja te luajme shume keq dhe te fitojme. Ne pergjithsi beme nje ndeshje te mire pothuajse duke mos na rrezikuar asnjehere pervecse nje momenti ne pjesen e pare kur mbrojtesit tane u keqkuptuan me njeri tjetrin. E dinim qe do te luanim me nje kundershtar te forte dhe do te perdornin armen e tyre duke na sulmuar vetem me topa te gjate, dhe duke u mbrojtur mire, por ekipi jone ishte shume solid dhe nuk u vume asnjeher ne rrezik. Qarkulluam shume mire topin ne momente te caktuara dhe arritem te krijonim 2 raste per shenim qe ishin flagrante, ne pjesen e dyte, me Durmishaj dhe Tafen, por fati nuk deshte. Sulmuam vazhdimisht per ta fituar ndrshjen dhe ne minuten e 95 morem nje penallti qe nuk duhet ta mernim ne asnje menyre,vetem nje ekip kombetar nuk i lejohet te mari nje penallti te tille. Topi i gjate nga portieri kundershtare dhe ta krijosh vete situaten per te bere penallti nuk na falet. Bare nje lojtare me eksperience duhet ta evitonte ate nderhyrje duke pare qe kundershtari me top po shkonte drejt kornes dhe jo drejt portes. Dhe kishin ngelur vetem 10 seconda loje, Megjithese kishim 4 mungesa shume te rendesishme,une dua ti falenderoj te gjithe lojtaret per shpirtin e gares qe ata dhane ne fushe. Tashme ne e kemi haruar kte humbje dhe jemi duke pergatitur ndeshjen e radhes me Islanden.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

“GJITHÇKA PËR FËMIJËT”, TË MËRKURËN TRYEZA E BASHKËBISEDIMIT PËR FUTBOLLIN E MOSHAVE! https://t.co/TqeXVu6nZ9

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil