Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

FSHF, prononcim për çështjen e Ismail Morinës

denis bastari

Sot në orën 09:30 në lidhje me cështjen e Ismail Morinës, Federata Shqiptare e Futbollit doli në një konferencë për shtyp. Përpara mediave, duke qartësuar situatën, Drejtori i Administratës së FSHF Denis Bastari, u shpreh:

"Çështjen e Ismail Morinës, Federata Shqiptare e Futbollit është duke e ndjekur në vazhdimësi dhe me shumë kujdes. Ne si institucion sportiv po ndjekim të gjitha hapat e nevojshme që kjo të ketë një zgjidhje sa më pozitive dhe sa më të shpejtë, por sigurisht cdogje ka nevojë për hapat e nevojshme ligjorë, të cilat ne do ti ndjekim. Siç është përmendur në kanalet tona informative zyrtare, Presidenti Duka është në komunikim të vazhdueshëm me Kryeministrin e vendit z.Edi Rama, i cili gjithashtu ka kontakuar me homologun e tij kroat. FSHF-ja ka qënë në kontakt me familjarët e Ismail Morinës, avokatin e tij dhe vazhdojmë ta ndjekim situatën nga afër. Kryeministri i vendit tonë ka garantuar Presidentin Duka që është duke bërë përpjekjet maksimale nëpërmjet qeverisë së tij dhe vetë personalisht, që kjo të përfundojë sa më shpejtë dhe z.Ismail Morina te lirohet sa më shpejtë. Nga dita e djeshme ne kemi dërguar një person të specializuar i cili është në kontakt me avokatin e z.Morina, me familjarët e tij dhe gjithashtu me persona të tjerë të sektorit juridik të shtetit kroat. Ne presim të marrim informacione të reja dhe gjithcka do të bëhet publike nga FSHF"- përfundoi fjalën e tij drejtori Bastari.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FSHF, QENDRIM ZYRTAR PËR INCIDENTET NË NDESHJEN PËRMETI-KËLCYRA Link: https://t.co/7dB6GIfyzw

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
31
14
9
4
1
2
25
14
6
7
1
3
23
14
6
5
3
4
22
14
6
4
4
5
21
14
6
3
5

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil