Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Tirana U17, kampione e Kampionatit të Kombëtareve Rajonale

fitues tir u17

Zona Rajonale Tirane është fituese e Kampionatit Kombetar Rajonal për moshat U17. Tirana ka fituar finalen e këtij kampionati Tirana U17 4-1 Durresi U17, në ndeshjen e zhvilluar ditën e martë, në kompleksin e ekipeve kombëtare në Kamëz. Të dyja skuadrat kishin pikë të barabarta dhe sipas rregullores luajten ndeshjen finale. Kjo nismë e re e FSHF-së vlen për masivizimin e futbollit dhe evidentimin e futbollistëve të së ardhmes, të cilët do ti shërbejne më shumë ekipeve zinxhir të Shqipërisë. Përballjet në këtë grupmoshë kanë filluar në datën 15 qershor, kohëzgjatja e pjesëve në ndeshjet e femijëve të kësaj moshe ka qenë nga 40 minuta. Kupën per fituesit e ka dorëzuar “Legjenda e Futbollit Shqiptar” Sulejman Demollari.

U17

Java e parë

Tirana U17 2-2 Elbasani U17

Durrësi U17 2-0 Shkodra U17

Fieri U17 2-1 Korca U17

Java e dytë

Shkodra U17 5-1 Fieri U17

Elbasani U17 2-2 Durrësi U17

Korca U17 0-1 Tirana U17

Java e tretë

Durrësi U17 2-1 Tirana U17

Fieri U17 5-1 Elbasani U17

Shkodra U17 4-1 Korca U17

Java e katërt

Korca U17 2-1 Durrësi U17

Tirana U17 5-4 Fieri U17

Elbasani U17 2-6 Shkodra U17

Java e pestë
Tirana U17 6-1 Shkodra U17

Korca U17 0-1 Elbasani U17

Durresi U17 3-2 Fieri U17

Klasifikimi:

Durrësi 10 pikë

Tirana 10 pikë

Shkodra 9 pikë

Fieri 6 pikë

Elbasani 5 pikë

Korca 3 pikë

Finalja: Tirana U17 4-1 Durrësi U17

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

“GJITHÇKA PËR FËMIJËT”, TË MËRKURËN TRYEZA E BASHKËBISEDIMIT PËR FUTBOLLIN E MOSHAVE! https://t.co/TqeXVu6nZ9

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil