Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

FSHF finalizon projektin: "TOPI YT"

top yt 17

Federata Shqiptare e Futbollit ka finalizuar sot në orën 19:00 në stadiumin "Selman Stermasi", projektin "Topi Yt". Fjalën e hapjes në këtë ceremoni entuziaste, e ka mbajtur Sekretari i Përgjithshem i FSHF-së, Ilir Shulku, i cili vlerësoi këtë risi në të mirë të futbollit kombëtar, ku do të furnizohen të gjitha ekipet me topa falas.  Ky aktivitet i bukur dhe plot emocione pati në mesin e saj dy ish-futbollistë të kombëtares, Alban Bushin dhe Erjon Bogdanin, të cilët tashmë drejtojne përfaqesueset e moshes U21 dhe U19. Ata iu përgjigjen kuriozitetit të fëmijëve në lidhje me futbollin. Fëmijet u gëzuan edhe më shumë nga performanca e xhonglerit të famshëm, jo vetëm në vendin tonë, Fabian Duro. Mëposhtë janë detajet mbi tërheqjen e topave, sasinë, shpërndarjen etj:

DATAT E TËRHEQJES SË TOPAVE

3 – 4 Korrik                Kategoria Superiore

5 – 6 Korrik                Kategoria e Pare  

7 – 8 Korrik                Kategoria e Dyte

10 – 11 Korrik            Moshat Superiore

12 – 13 Korrik            Moshat Kategoria e Pare

14 e vazhdim            Liga Amatore dhe moshat

KUOTAT QË DO TË MARRIN KLUBET

10 klubet e Superiores                               40 topa

20 klubet e Kategorisë së Parë                  40 topa

26 klubet e Kategorisë së Dytë                   40 topa

20 klubet e U-19 Superiore                         30 topa

20 klubet e U-19 Kategoria e Parë              30 topa

20 klubet e U-17 Superiore                         30 topa

20 klubet e U-17 Kategoria e Parë              30 topa

10 Skuadrat e futbollit të femrave                30 topa

  6 skuadrat e U-15 rajonale                        20 topa

  6 skuadrat e U-17 rajonale                        20 topa

ZYRAT RAJONALE – SHPËRNDARJA

40 skuadrat e U-7                                          10 topa

59 skuadrat e U-9                                          10 topa

125 skuadrat e U-11                                      10 topa

164 skuadrat e U-13                                      20 topa

136 skuadrat e U-15                                      20 topa

  68 skuadrat e U-17                                      20 topa

  34 skuadrat e U-19                                      20 topa              

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

“GJITHÇKA PËR FËMIJËT”, TË MËRKURËN TRYEZA E BASHKËBISEDIMIT PËR FUTBOLLIN E MOSHAVE! https://t.co/TqeXVu6nZ9

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil