Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

“Kampionati i Kombëtareve Rajonale për Moshat”, sot java e dytë

fshf logo e re19

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e javës së dytë të kampionatit të ekipeve përfaqësueseve rajonale. Një nisme e re e FSHF-së për masivizimin e futbollit dhe evidentimin e futbollistëve të së ardhmes, të cilët do ti shërbejne më shumë ekipeve zinxhir të Shqipërisë. Dëshira dhe emocionet e fëmijëve janë përcjellë me brohoritje edhe në shkallët e tribunës ku shumë tifozë dhe familjarë kanë mbështetur kuqezinjtë e vegjël. Ky kampionat ngriti siparin në datën 15 qershor 2017 dhe do të vijojë deri në datën 30 qershor 2017. Me pjesëmarrjen e ekipeve përfaqësuese rajonale U17, U15 & U13 dhe konkretisht Zona Rajonale Tiranë, Zona Rajonale Durrës, Zona Rajonale Shkodër, Zona Rajonale Fier, Zona Rajonale Korce dhe Zona Rajonale Elbasan. Janë pikërisht 18 skuadra kombëtare rajonale, me moshat përkatëse, pjesëmarrëse në këtë garë kombëtare. Ndeshjet do të luhen në disa qytete të Shqipërisë, sipas një grafiku dhe kalendari të mirëpërcaktuar. Të gjitha këto ndeshje do të zhvillohen në stadiumet më kryesore në vend, duke i dhene rëndësine maksimale futbollit të këtyre moshave. Federata ka përfshirë në këtë nismë të gjitha zonat rajonale që mbulojnë futbollin në Shqipëri, duke bërë një seleksionim të mirëfilltë. Një pjesë e ndeshjeve do të transmetohen edhe në platformën Supersport, në një kohë që FSHF ka marrë të gjitha masat për këtë kampionat. Një kampionat që do të shndërrohet në një traditë të përcdovitshme me të gjithë ekipet kombëtare të moshave rajonale, të cilët gjatë gjithë sezonit ezaurojnë një volum pune të jashtëzakonshëm dhe që kalojnë në disa faza selektimi deri në konfigurimin e plotë të ekipeve kombëtare. Përballjet në këto ndeshje do të kenë nga dy pjesë, mosha U13 nga 30 minuta, mosha U15 nga 35 minuta dhe mosha U17  nga 40 minuta.

Java e parë dha këto rezultate dhe klasifikim:

Mosha U13

Tirana 3-2 Elbasani  “Elbasan Arena”

Shkodra 2-2 Durrësi “Loro Borici”

Fieri 1-2 Korca “Loni Papuciu”

Klasifikimi

KORCA         3 PIKE

TIRANA         3 PIKE

DURRESI     1 PIKE

SHKODRA    1 PIKE

FIERI             0 PIKE

ELBASANI     0 PIKE

Mosha U15

Tirana 2-0 Elbasani “Elbasan Arena”

Shkodra 5-3 Durrësi “Loro Borici”

Fieri 2-1 Korca “Loni Papuciu”

Klasifikimi

SHKODRA   3 PIKE

TIRANA        3 PIKE

FIERI            3 PIKE

KORCA         0 PIKE

ELBASANI    0 PIKE

DURRESI      0 PIKE

Mosha U17

Tirana 2-2 Elbasani “Elbasan Arena”

Shkodra 0-2 Durrësi “Loro Borici

Fieri 2-1 Korca “Loni Papuciu”

Klasifikimi

DURRESI   3 PIKE

FIERI          3 PIKE

TIRANA      1 PIKE

ELBASANI  1 PIKE

KORCA       0 PIKE

SHKODRA  0 PIKE

Sot do të zhvillohet java e dytë e “Kampionatit Kombetar Rajonal per Moshat”:

 

1. Shkodra-Fieri        " Q.E.K Kamez"     Mosha U17 ora 18:00  

 

                                                               Mosha U15 ora 18:30  

 

                                                               Mosha U13 ora 17:00  

 

2. Elbasani - Durrësi "Elbasan Arena"   Mosha U17 ora 18:00  

 

                                                                Mosha U15 ora 19:30  

 

                                                               Mosha U13 ora 16:30  

 

21 qershor 2017

 

3. Korca - Tirana "Elbasan Arena"          Mosha U17 ora 18:00  

 

                                                                Mosha U15 ora 19:30  

 

                                                                Mosha U13 ora 16:30  

 

 

 

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FUTBOLLI I FËMIJEVE, #FSHF NË DURRËS ME AKTIVITETIN E RADHËS NË SHKOLLA! https://t.co/B6oO1Gm0b8

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
31
14
9
4
1
2
25
14
6
7
1
3
23
14
6
5
3
4
22
14
6
4
4
5
21
14
6
3
5

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil