Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

FSHF starton sot kompeticionin e ri: “KAMPIONATIN E KOMBËTAREVE RAJONALE PËR MOSHAT”

fshf logo e re

18 skuadra kombëtare rajonale të tre moshave respektive në një garë të përbashkët: “Kampionati I Ekipeve Perfaqesuese Rajonale” FSHF dhe Sektori i Ekipeve Kombëtare në bashkëpunim me zyrat Rajonale ngrejnë sot siparin e një gare të bukur dhe që do të risjellë sërish në fushë moshat U-13, U-15 dhe U-17. Do të luhet në disa qytete të Shqipërisë, sipas një grafiku dhe kalendari të mirëpërcaktuar. Skuadrat e përfaqësuesve Rajonale të të tre moshave që do të ndeshen mes tyre janë ato të: Tiranës, Durrësit, Fierit, Shkodrës, Elbasanit dhe Korçës. Një kampionat që do të shndërrohet në një traditë të përcdovitshme me të gjithë ekipet kombëtare të moshave rajonale, të cilët gjatë gjithë sezonit ezaurojnë një volum pune të jashtëzakonshëm dhe që kalojnë në disa faza selektimi deri në konfigurimin e plotë të ekipeve kombëtare. Iniciatori për këtë kampionat, Shefi i Zyrës së Ekipeve Kombëtare, Dritan Babamusta, për një event të tillë theksoi për faqen zyrtare të FSHF-së: “Ishtë një ide e cila po përpunohej në fakt prej disa kohësh, nisur edhe nga fakti i një përfaqësimi dhe shtrirje masive të futbollistëve të këtyre zonave në të gjithë Shqipërinë. Duke qenë se, gjatë gjithë vitit janë kryer fazat e seleksionimit, dhe më pas çdo ditë të hëne stërvitjet për çdo zonë, menduam dhe ideuam edhe startin e një kampionati të tillë që do të kthejë emocionet e këtyre moshave për 15 ditë në të gjithë Shqipërinë. Një pjesë e ndeshjeve do të transmetohen edhe në platformën Supersport, në një kohë që FSHF ka marrë të gjitha masat për këtë kampionat. Moshat tashmë do të kthehen sërish në fushë, por këtë radhë në një garë mes tyre. Do të luhet në stadiume dhe rivaliteti do të jetë realisht I madh, sikundër edhe interesi i fëmijëve për këtë lojë magjike si futbolli”,- shtoi Babamusta. Në ditën e sotme, në javën e parë do të luhen respektivisht tre ndeshje: Në Elbasan, në Shkodër dhe në Fier, për tre moshat respektive, U-13, U-15 dhe U-17. Më poshtë edhe grafiku I ndeshjeve për ditën e sotme.

Java e Pare  Dt.15.06.2017

1. Tirana - Elbasani  "Elbasan Arena"  Mosha U17 ora 18:00  

                                                             Mosha U15 ora 19:30

                                                             Mosha U13 ora 16:30 

2. Durresi-Shkodra  "Loro Borici"         Mosha U17 ora 18:00

                                                             Mosha U15 ora 19:30

                                                             Mosha U13 ora 16:30 

3. Fieri - Korca  "Loni Papuciu"            Mosha U17 ora 17:30

                                                              Mosha U15 ora 19:00

                                                              Mosha U13 ora 16:00

                      

 

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FUTBOLLI I FËMIJEVE, #FSHF NË DURRËS ME AKTIVITETIN E RADHËS NË SHKOLLA! https://t.co/B6oO1Gm0b8

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
31
14
9
4
1
2
25
14
6
7
1
3
23
14
6
5
3
4
22
14
6
4
4
5
21
14
6
3
5

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil