Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

PRESIDENTI DUKA: TË FRENOJMË EPIDEMINË EUFORIKE!

duka ne stamboll1

"Kam shumë besim që skuadra do të paraqitet krejt ndryshe në Izrael. Dua të frenojmë vetëm atë që mund ta quaj epidemine e euforisë", - kështu ka deklaruar nga Stambolli, në rezidencen ku është grumbulluar ekipi kombetar, presidenti i FSHF-së, Armand Duka. Për presidentin e FSHF-së, skuadra është ndërgjegjesuar dhe këtë ai vetë e ka konstatuar edhe në bisedën që pati me lojtarët, pak para stërvitjes. Kreu i FSHF-së uron në një dicka: "Uroj shumë që të kthehemi të futbolli i sakrificës. Kjo do të ishte një lëvizje perfekte. Kam besim te skuadra. Uroj shumë për një rezultat pozitiv, teksa e ritheksoj që të frenojmë sa më shpejt euforine e mbarsur që nga arritja e Europianit, e cila ka qënë eufori e të gjithëve ne, jo vetëm e skuadrës", - citoi presidenti Duka në intervistën e dhënë për Supersport. Në lidhje me zërat për ndërprerjen e kontratës me trajnerin, kreu i FSHF-se theksoi se janë dhe mbeten vetëm ngacmime mediatike. Por për presidentin Duka nuk është aspak momenti të trajtohet një cështje e tillë.

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FUTBOLLI I FËMIJEVE, #FSHF NË DURRËS ME AKTIVITETIN E RADHËS NË SHKOLLA! https://t.co/B6oO1Gm0b8

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
31
14
9
4
1
2
25
14
6
7
1
3
23
14
6
5
3
4
22
14
6
4
4
5
21
14
6
3
5

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil