Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0
MIQESORET ME BULLGARINE, PAS FITORES VJEN HUMBJA NE NDESHJEN E DYTE

MIQESORET ME BULLGARINE, PAS FITORES VJE…

Ne miqësoren e dytë të zhvilluar sot në Qendrën e Ekipeve Kombëtare të Bullgarisë, skuadra e përfaqësueses A të femrave në futboll u mund 0:3 nga Bullgaria. Në një terrën të ftohtë pas reshjeve të dëborës skuadra kombëtare e femrave kuqezi ka lënë shumë hapësira dhe për rjedhojë pësoi tr... lexo më shumë »
 • 1
 • 2
FUTBOLLI I FËMIJEVE, FSHF NË DURRËS ME AKTIVITETIN E RADHËS NË SHKOLLA!

FUTBOLLI I FËMIJEVE, FSHF NË DURRËS ME A…

Pas prezencës në një sër shkollash në Tiranë, këtë radhë eventet për futbollin e fëmijëve nga FSHF kanë vijuar përtej kryeqytetit, duke zbritur në qytetin bregdetar të Durrësit. Fëmijë, djem... lexo më shumë »
PËRFUNDOJNË SELEKSIONIMET E MOSHAVE NË SELANIK!

PËRFUNDOJNË SELEKSIONIMET E MOSHAVE NË S…

Mbi 65 futbollistë të datëlindjes 2000 dhe 2004 kanë zhvilluar sot edhe testet seleksionuese në Selanik, sipas programit të përcaktuar më parë nga ana e Sektorit të Ekipeve Kombëtare në... lexo më shumë »
Femrat/ Kombëtarja zhvillon seancën e fundit stërvitore

Femrat/ Kombëtarja zhvillon seancën e fu…

Kombëtarja e femrave ka zhvilluar sot stërvitjen e fundit në qendrën e ekipeve kombëtare në Sofje të Bullgarisë ku është grumbulluar në kuadër të dy ndeshjeve miqësore. Ndeshja e parë... lexo më shumë »
FSHF, QENDRIM ZYRTAR PËR INCIDENTET NË NDESHJEN PËRMETI-KËLCYRA

FSHF, QENDRIM ZYRTAR PËR INCIDENTET NË N…

Federata Shqiptare e Futbollit dënon të gjitha aktet e dhunës në fushën e lojës gjatë ndeshjes Përmeti-Këlcyra në drejtim të arbitrit të ndeshjes, akte të humbjes së një gjakftohtësie ekstreme... lexo më shumë »
FSHF shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të vëzhguesit z.Agim Proda!

FSHF shpreh ngushëllimet për ndarjen nga…

FSHF dhe Presidenti Armand Duka shprehin ngushëllimet e tyre më të sinqerta për ndarjen e parakohëshme nga jeta të një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë për zonën e jugut dhe... lexo më shumë »
SHQIPËRIA FITON MIQESOREN E PARË NË SOFJE ME BULLGARINË 0:2

SHQIPËRIA FITON MIQESOREN E PARË NË SOF…

Dy gola nga futbollistja kuqezi Sara Maliqi dhe skuadra kombëtare A e femrave arrin të marrë fitoren e parë në miqësoren e parë zhvilluar sot në orën 14.00 në Qendrën... lexo më shumë »
KOMBETARJA E FEMRAVE, TE SHTUNEN MIQESORJA E PARE ME BULLGARINE

KOMBETARJA E FEMRAVE, TE SHTUNEN MIQESOR…

Skuadra kombetare A e femrave ne futboll gjendet ne Bullgari ku po pergatit dy ndeshjet miqesore te 9 dhe 12 dhjetorit me ekipin e vajzave te Bullgarise. Diten e premte... lexo më shumë »
FSHF PRANË FËMIJËVE TË SHKOLLAVE, AKTIVITET PROMOVUES TE “1 MAJI”

FSHF PRANË FËMIJËVE TË SHKOLLAVE, AKTIVI…

Futbolli i fëmijëve tashmë është një prioritet absolut i FSHF-së. Në vigjilje edhe të një projekti shumë të rëndësishëm që pritet të nisë me orën e futbollit në shkolla, siç... lexo më shumë »
Kalendari, ndeshjet e Kategorise se Dyte dhe moshat

Kalendari, ndeshjet e Kategorise se Dyte…

Kalendari per ndeshjet e Kategorise se Dyte dhe kampionatin e moshave.   lexo më shumë »
FSHF NË PROGRAMIN “UEFA Assist”, AKORDON NDIHMË PËR VENDET NË NEVOJË!

FSHF NË PROGRAMIN “UEFA Assist”, AKORDON…

Federata Shqiptare e Futbollit ka aplikuar në UEFA pranë projektit UEFA Assist për të akorduar fondin prej 40 mijë eurosh në ndihmë të Federatës së Futbollit të Anguillës. Ky shtet... lexo më shumë »
Kombëtarja e femrave, dy miqësore në Bullgari, në datat 9 & 12 dhjetor

Kombëtarja e femrave, dy miqësore në Bul…

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit për femra do të zhvillojë dy ndeshje miqësore me kombëtaren e Bullgarisë. Përfaqësuesja e drejtuar nga trajneri Armir Grima do ti zhvillojë këto dy perballje në... lexo më shumë »
ELEMINATORET E EUROPIANIT U-19 DO TË LUHEN NË SHQIPËRI, HIDHET SHORTI!

ELEMINATORET E EUROPIANIT U-19 DO TË LUH…

Pas shortit zyrtar të eleminatoreve të Europianit për kombëtaren U-17, Shqipëria njeh rivalët e saj edhe për U-19. Edhe ky turne do të zhvillohet tetorin e ardhshëm në Shqipëri, nga... lexo më shumë »
ELEMINATORET E EUROPIANIT U-17, TJETËR TURNE NË SHQIPËRI, JA KUNDËRSHTARËT!

ELEMINATORET E EUROPIANIT U-17, TJETËR …

Shqipëria njeh kundërshtarët e saj në grup për fazën kualifikuese të Europianit U-17, për edicionin 2018-2019, por njëherësh do të jetë përsëri edhe organizatore e një tjetër raundi eleminator. Sot... lexo më shumë »
Kalendari i Kategorisë Superiore dhe të Kategorisë së Parë

Kalendari i Kategorisë Superiore dhe të …

Kalendari i Superiores dhe Kategorisë së Parë për këtë javë futbollistike:   lexo më shumë »
SELEKSIONIMET, NISI PËRZGJEDHJA KOMBËTARE PËR DATËLINDJEN 2004

SELEKSIONIMET, NISI PËRZGJEDHJA KOMBËTAR…

Pas dy raundeve të para të fazave seleksionuese me të rinjtë e datëlindjes 2006 dhe 2002, ka nisur sot në Kamzë edhe përzgjedhja e fëmijëve të datëlindjes 2004 që luajnë... lexo më shumë »
KOMITETI ARBITRIMIT: ÇMIM PËR ARBITRIN MË TË MIRË TË VITIT 2017. E ZGJEDHIN TRAJNERËT DHE KAPITENËT!

KOMITETI ARBITRIMIT: ÇMIM PËR ARBITRIN M…

Komiteti i Arbitrimit pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka zhvilluar mbledhjen e tij të përmuajshme. Ndër pikat e diskutimit në unanimitet vendosi që klubet e Kategorisë Superiore të përzgjedhin mes... lexo më shumë »
PRESIDENTI ARMAND DUKA, VIZITË NË TEHERAN MARËVESHJE BASHKËPUNIMI ME FEDERATËN E IRANIT

PRESIDENTI ARMAND DUKA, VIZITË NË TEHERA…

Federata Shqiptare e Futbollit dhe Federata Iraniane e Futbollit kanë nënshkruar sot një marëveshje bashkëpunimi në të gjitha fushat. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka dhe homologu i tij Iranian, z.Mehdi... lexo më shumë »
“DREJTORI SPORTIV”, KURSI MË I RI QË NISI SOT NË FSHF, PËR DREJTORËT E KLUBEVE

“DREJTORI SPORTIV”, KURSI MË I RI QË NIS…

FSHF nisi sot kursin e “Drejtorit Sportiv”. Në ambjentet e FSHF-së, jo pak drejtues aktualë klubesh kanë nisur nën kurimin e Sektorit të Edukimit pranë FSHF-së edhe kursin e radhës... lexo më shumë »
KOMITETI EKZEKUTIV MERR VENDIMET E MBLEDHJES SË RADHËS PËR 2017-tën!

KOMITETI EKZEKUTIV MERR VENDIMET E MBLED…

Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së ka marrë vendimet e radhës në mbledhjen e tij, ku vëmendja kryesore është përqëndruar tek Projekti i Zyrave të Reja të FSHF-së, me ndryshimet përkatëse, ku... lexo më shumë »
Vendimet e Komisionit të Apelit në FSHF, datë 1 dhjetor 2017

Vendimet e Komisionit të Apelit në FSHF…

1) Ndryshimin e vendimit të Komisionit të Disiplinës datë 13.10.2017 (pika 7) si meposhte: Lojtari i KF “Elbasani”,Mateo Allkja, për sulm ndaj zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 49/1.b) të... lexo më shumë »
FSHF ZBRET SËRISHT TE FËMIJËT E SHKOLLAVE!

FSHF ZBRET SËRISHT TE FËMIJËT E SHKOLLAV…

Futbolli i fëmijëve vijon të jetë prezent dhe shumë aktiv në shkollat e kryeqytetit, dhe jo vetëm. Zyra përkatëse rajonale e Tiranës, nën koordinimin e Zyrës qëndrore në FSHF kanë... lexo më shumë »
FSHF: KATEGORIA SUPERIORE DO TË LUHET, KLUBET DHANË KONSENSUSIN E TYRE!

FSHF: KATEGORIA SUPERIORE DO TË LUHET, K…

Federata Shqiptare e Futbollit, pas rakordimit dhe komunikimit të vazhdueshëm me klubet vendosi që, ndeshjet e kësaj jave (Java e 13-të), të Kategorisë Superiore të luhen normalisht këtë fundjavë, sipas... lexo më shumë »
Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FSHF datë 01.12.2017

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FS…

1. KF “Laçi”, për sjellje të gabuar të tifozerisë duke përdorur fjalë ofenduese në kor, duke hedhur gurë e mjete ndezëse brenda rrethimit të fushës së lojës ,duke shkaktuar akte... lexo më shumë »
PROJEKTI “TOPI YT”, MBI 750 KLUBE MARRIN TOPAT FALAS NGA FSHF

PROJEKTI “TOPI YT”, MBI 750 KLUBE MARRI…

Ka përfunduar në mbi 95% në të gjitha klubet e futbollit në të gjithë Shqipërinë, që nga Kategoria Superiore, e deri te klubet e moshave më të vogla, proçesi i... lexo më shumë »
TIRANA DHE SHKODRA MBYLLIN SELEKSIONIMET E KOMBËTAREVE RAJONALE PËR U-17

TIRANA DHE SHKODRA MBYLLIN SELEKSIONIMET…

132 lojtarë në Tiranë dhe 52 lojtarë në Shkodër kanë qenë nën vëzhgimin teknik të stafeve përkatëse të FSHF-së në fazën seleksionuese të datëlindjes 2002. Gjatë gjithë ditës së mërkurë... lexo më shumë »
KOMBËTARJA A E FEMRAVE, DY NDESHJE MIQËSORE ME BULLGARINË

KOMBËTARJA A E FEMRAVE, DY NDESHJE MIQËS…

Pas zhvillimit të ndeshjeve zyrtare eleminatore me Poloninë dhe me Zvicrën, skuadra përfaqësuese A e femrave ka planifikuar dy takime miqësore në Bullgari në muajin dhjetor. Pas konfirmimit edhe nga... lexo më shumë »
SELEKSIONIMET, PËRZGJIDHEN LOJTARËT E KOMBËTARES RAJONALE FIER

SELEKSIONIMET, PËRZGJIDHEN LOJTARËT E KO…

Pas Durrësit e Tiranës ka vijuar puna me fazen seleksionuese të lojtarëve të datëlindjes 2002 për të formuar kombetaren rajonale të zonës së Fierit. Kjo, sipas plan-grafikut të Sektorit të... lexo më shumë »
DURRËSI, MANIFESTIM SPORTIV ME FUTBOLLIN E FËMIJËVE NGA TË GJITHA TREVAT!

DURRËSI, MANIFESTIM SPORTIV ME FUTBOLLIN…

Një manifestim sportiv më rastin e festave është organizuar në Durrës me shumë fëmijë, mes të cilëve edhe jo pak vajza të moshës U-9 dhe U-11, në një aktivitet të... lexo më shumë »
SELEKSIONIMET, PËRCAKTOHET KOMBËTARJA RAJONALE DURRËS, DATËLINDJA 2002

SELEKSIONIMET, PËRCAKTOHET KOMBËTARJA R…

Seleksionimet e moshave vijojnë në këto ditë pushimi, këtë radhë me datëlindjen 2002. Së fundmi sipas një grafiku të punës nga ekipet kombëtare, faza seleksionuese është zhvilluar me fëmijë të... lexo më shumë »
ELEMINATORET E EUROPIANIT TE FEMRAVE, SHQIPERIA MUNDET NE ZVICER 5:1

ELEMINATORET E EUROPIANIT TE FEMRAVE, SH…

Skuadra kombëtare A e femrave është mundur sot pasdite në "Tissot Arena" të qytetit Biel-Bienne, ndaj përfaqësueses së Zvicrës me rezultatin 5:1, ndeshje kjo e vlefshme për Eleminatoret e Europianit... lexo më shumë »
KOMBETARJA E FEMRAVE, SOT LUAN SFIDEN E RADHES NE ZVICER

KOMBETARJA E FEMRAVE, SOT LUAN SFIDEN E …

Pas ndeshjes së zhvilluar në "Loro Borici" me Poloninë, kombëtarja e femrave ka udhëtuar drejt Zvicrës ku sot do të luajë në orën 19.00 ndeshjen zyrtare eleminatore të radhës me... lexo më shumë »
STRUGA FITUESE E "KUPES PAVARESIA"

STRUGA FITUESE E "KUPES PAVARESIA…

Diten e sotme, ne qytetin e bukur te Korçes, Sic dhe ishte planifikuar, u zhvillua turneu i "Kupes se Pavaresise" edicioni i 9-te.Nga Dy çiftet e para Liria- Otrant dhe... lexo më shumë »
FSHF URON TE GJITHE SHQIPTARET: GEZUAR FESTEN E PAVARESISE!

FSHF URON TE GJITHE SHQIPTARET: GEZUAR F…

Federata Shqiptare e Futbollit dhe Presidenti Armand Duka ne kete 28 nentor urojne te gjithe shqiptaret ne Shqiperi dhe ne te gjithe boten: Gezuar Festen e Pavaresise!Gezuar Festen e Flamurit! lexo më shumë »
Hidhet shorti i Kupes Pavaresia!

Hidhet shorti i Kupes Pavaresia!

Është hedhur sonte në mbrëmje shorti për “Kupën Pavarësia” që do të zhvillohet nesër prej orës 11:00 në stadiumin e Korçës dhe organizohet nga Federata Shqiptare e Futbollit. Shorti u hodh... lexo më shumë »
PRESIDENTI ARMAND DUKA NË "TOP STORY", RRËFIMI MBI AKTUALITETIN E FUTBOLLIT!

PRESIDENTI ARMAND DUKA NË "TOP STOR…

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka qenë sonte i ftuar i gazetarit Sokol Balla në emisionin "Top-Story" në Top Channel, për ti dhënë përgjigje shumë pyetjeve në lidhje me aktualitetin... lexo më shumë »
KUPA E SHQIPERISE, JA DATAT DHE ORARET E NDESHJEVE NE MESJAVE!

KUPA E SHQIPERISE, JA DATAT DHE ORARET E…

Sektori i garave në FSHF ka bërë publike edhe kalendarin e ndeshjeve të raundit të radhës për Kupën e Shqipërisë në futboll. Të gjitha takimet do të luhen në datat... lexo më shumë »
TRAJNERI PANUCCI: KJO KOMBËTARE VLEN. MË SHUMË, KA KARAKTER DHE CILËSI!

TRAJNERI PANUCCI: KJO KOMBËTARE VLEN. M…

Trajneri i ekipit kombëtar të futbollit Kristian Panuçi në studion e lajmeve të Syri.net ka prekur jo pak tema në lidhje me angazhimin e tij më të fundit në ekipin... lexo më shumë »
NË 28 NËNTOR, NË KORÇË LUHET KUPA “PAVARËSIA”!

NË 28 NËNTOR, NË KORÇË LUHET KUPA “PAVAR…

Të martën nis edicioni i 9-të i Kupës “PAVARËSIA”, aktivitet i cili në vitet e fundit është zhvilluar në Durrës e Tiranë, teksa këtë radhë FSHF vendos të organizojë këtë... lexo më shumë »
Femrat munden në "Loro Boriçi" nga Polonia

Femrat munden në "Loro Boriçi"…

Kombëtarja shqiptare e futbollit për femrat është mundur nga ekipi përfaqësues i Polonisë, me shifrat 1-4. Vajzat e drejtuara nga trajneri Armir Grima nuk kanë mundur të ndalin ekipin kundërshtar... lexo më shumë »
DURRËS, MBI 180 VAJZA TË SHKOLLAVE 9 VJEÇARE NË KAMPIONATIN E TYRE!

DURRËS, MBI 180 VAJZA TË SHKOLLAVE 9 VJ…

Futbolli i femrave zbret sërisht në shkolla, në Durrës u zhvillua Kampionati i IV midis shkollave 9-vjecare. Ka qenë Zyra Rajonale e “FSHF” në Durrës e cila në bashkëpunim me... lexo më shumë »
SHQIPËRI-POLONI, FEMRAT NË FUSHË HYRJA FALAS NË “LORO BORIÇI”

SHQIPËRI-POLONI, FEMRAT NË FUSHË HYRJA F…

Skuadra kombëtare e femrave të Shqipërisë luan sot në orën 17.00 në stadiumin “Loro Boriçi” ndeshjen zyrtare eleminatore të radhës. Një ndeshje e cila do të pasojë me atë të... lexo më shumë »
Hidhet shorti për kualifikueset e Europianit të femrave, U19 & U17

Hidhet shorti për kualifikueset e Europi…

Eshtë hedhur sot në Nion të Zvicrës në selinë e UEFA-s, shorti për kualifikueset e Kampionatit Europian për kombëtaren e femrave U-19. Shqipëria bën pjesë në grupin e dhjetë sëbashku... lexo më shumë »
Kalendari, Kategoria e Dyte dhe moshat

Kalendari, Kategoria e Dyte dhe moshat

Kalendari, Kategoria e Dyte dhe moshat U-19 & U-17.   lexo më shumë »
Shqipëria U-16 humbet ndaj përfaqësueses së Kosovës

Shqipëria U-16 humbet ndaj përfaqësueses…

Eshtë zhvilluar sot ndeshja e tretë e turneut “2017 Mercedes Benz Agean Cup U-16” midis dy përfaqesueve shqiptare, Kosovë U16 2-1 Shqipëri U16. Ekipi i vllezërve kosovarë i konkretizojë aksionet... lexo më shumë »
Presidenti Duka dhe trajneri Panucci, mesazh solidarizues për trajnerin e Seviljas, z. Berizzo

Presidenti Duka dhe trajneri Panucci, m…

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka dhe trajneri i ekipit kombëtar Christian Panucci i kanë shprehur së fundmi me anë të një letre, solidarizimin e tyre të plotë dhe kurajon për... lexo më shumë »
EKIPET KOMBËTARE RAJONALE, VIJOJNË SELEKSIONIMET E MOSHAVE

EKIPET KOMBËTARE RAJONALE, VIJOJNË SELEK…

Shkodra, Fieri, Durrësi e Tirana kanë përfunduar edhe përzgjedhjen e lojtarëve për kombëtaret rajonale U-13. Këto seleksionime kanë nisur që në datë 21 nëntor e vazhdojnë në Tiranë dhe në zonat e... lexo më shumë »
Konferencë për shtyp e trajnerit Panucci

Konferencë për shtyp e trajnerit Panucci…

Trajneri i ekipit përfaqësues, Christian Panucci ka dalë sot në orën 12:30 në një konferencë për shtyp në ambjentet e FSHF. Në fjalën e tij tekniku i kuqezinjve u shpreh:-... lexo më shumë »
Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FSHF datë 23.11.2017

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FS…

1.Zyrtari i KF “Partizani”, Sulejman Starova, për protesta me fjalë ofenduese ndaj vendimeve të zyrtarit të ndeshjes, në bazë të Nenit 56/1.a të KDS, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim... lexo më shumë »
"GJITHÇKA PËR FËMIJËT"

"GJITHÇKA PËR FËMIJËT"

"GJITHÇKA PËR FËMIJËT" ishte eventi i rradhës që FSHF organizoi sot në oren 11:00 në "Hotel Tirana" me prezencë të Presidentit të FSHF-së Armand Duka, Sekretarit të Përgjithshëm Ilir Shulku... lexo më shumë »
TURNEU NË TURQI, KOMBËTARJA U-16 VJEN PIKA E PARË, BARAZIM ME TURQINË

TURNEU NË TURQI, KOMBËTARJA U-16 VJEN PI…

 Vjen edhe pika e parë në turneun e Turqisë për Kombëtaren U-16 të drejtuar nga trajneri Xhemal Mustedanagiç. Në takimet që po luhen në në Turqi skuadra përfaqësuese e Shqipërisë... lexo më shumë »
“GJITHÇKA PËR FËMIJËT”, TË MËRKURËN TRYEZA E BASHKËBISEDIMIT PËR FUTBOLLIN E MOSHAVE!

“GJITHÇKA PËR FËMIJËT”, TË MËRKURËN TRYE…

Futbolli i fëmijëve mbetet një prioritet absolut i FSHF-së, e cila ka në planin e saj afatgjatë projekte ambicioze dhe me një shtrirje të madhe kombëtare për futbollin e fëmijëve... lexo më shumë »
SELEKSIONIMET E MOSHAVE, DATAT DHE ORARET PËR BRENDA DHE JASHTË VENDIT

SELEKSIONIMET E MOSHAVE, DATAT DHE ORARE…

Shpallen datat për seleksionimet e tre grup-moshave, për brenda dhe jashtë vendit të cilat do të nisin këtë javë. Sektori i ekipeve kombëtare në FSHF ka bërë me dije edhe... lexo më shumë »
Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FSHF datë 18.11.2017

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FS…

1. KF “Luftëtari”, për sjellje të gabuar të spektatorëve , në bazë të Nenit 66/1 të KDS, dënohet me gjobe ne masën 100,000 (njëqind mije) Leke. 2. FC “Flamurtari”, për sjellje... lexo më shumë »
Seminar me Arbitrat Talentë

Seminar me Arbitrat Talentë

Një program dy vjecar i filluar vitin që shkoi me arbitra të cilët konsidërohen me perspektivë në kategoritë përkatëse. Arbitrat ishin të përzgjedhur nga Kategoria e Parë, Kategoria e Dytë... lexo më shumë »
NË DHJETOR NIS NË FSHF KURSI PËR “DREJTORËT SPORTIVË”

NË DHJETOR NIS NË FSHF KURSI PËR “DREJT…

Sektori i Edukimit Teknik pranë FSHF-së nis në muajin dhjetor një kurs specifik, jo për trajnerë, por për profilin e Drejtorëve Sportivë (Shefat e Klubeve). Nga data 4 deri në datën... lexo më shumë »
PRESIDENTI DUKA NË MBLEDHJEN E PARË NË UEFA NË KOMISIONIN “HATTRICK”

PRESIDENTI DUKA NË MBLEDHJEN E PARË NË …

Sot në Nyon të Zvicrës është mbledhur për herë të parë edhe Komisioni i ri “HATTRICK”, nën drejtimin e Presidentit të Federatës Suedeze të Futbollit, njëherësh edhe Zv/Presidentit të UEFA-s... lexo më shumë »
Kalendari, Kategoria e Dyte dhe moshat

Kalendari, Kategoria e Dyte dhe moshat

Kalendari, Kategoria e Dyte dhe moshat U-19 & U-17. lexo më shumë »
U-20, humbet ndeshjen miqësore në Gjeorgji

U-20, humbet ndeshjen miqësore në Gjeor…

Ekipi përfaqesues mosha U-20 ka humbur në ndeshjen miqësore të luajtur në Gjeorgji 3-0, sot më oren lokale 14:00 në stadiumin “David Pettiashvili Area”. Kuqezinjtë e drejtuar në këtë përballje... lexo më shumë »
Reagim për klubin e Flamurtarit

Reagim për klubin e Flamurtarit

Fedetata Shqiptare e Futbollit, referuar së fundmi edhe shqetësimit të FC Flamurtari në lidhje me ndryshimet në kalendarin e kampionatit në këto javë, kërkon të risjellë edhe një herë në... lexo më shumë »
Shqipëria fiton miqësoren në Turqi

Shqipëria fiton miqësoren në Turqi

Kombëtarja fiton miqesoren, Turqi-Shqipëri 2-3 ne ndeshjen e fundit per ekipin perfaqesues ne kete vit kalendarik. Ndeshja u luajt në orën 20:30 me oren lokale në stadiumin "Antalya Stadyumu" në... lexo më shumë »

Na ndiqni në Facebook

Na ndiqni në Twitter

FUTBOLLI I FËMIJEVE, #FSHF NË DURRËS ME AKTIVITETIN E RADHËS NË SHKOLLA! https://t.co/B6oO1Gm0b8

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
31
14
9
4
1
2
25
14
6
7
1
3
23
14
6
5
3
4
22
14
6
4
4
5
21
14
6
3
5

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil