Superkupa e Shqiperise 2015

Superkupa e Shqiperise 2015

Federata Shqiptare e Futbollit njofton te gjithe tifozet dhe sportdashesit se ndeshja...

Lajme, E premte, 31 Korrik 2015
FSHF, deklaratë për ndeshjen Shqipëri – Serbi

FSHF, deklaratë për ndeshjen Shqipëri – Serbi

Në lidhje me organizimin e ndeshjes eliminatore te Kampionatit Europian France 2016, qe do te...

Lajme, E mërkurë, 29 Korrik 2015
Bilancet e kombëtares me kundërshtaret e Grupit G

Bilancet e kombëtares me kundërshtaret e Grupit G

Me përjashtim të Izraelit, i cili nuk është ndeshur asnjëherë me Shqipërinë, skuadrat e tjera...

Lajme, E hënë, 27 Korrik 2015
Ndeshjet Eliminatore per Kupen e Botes Rusi 2018

Ndeshjet Eliminatore per Kupen e Botes Rusi 2018

Data Ndeshja 5 Shtator 2016 ora 20:45 Shqipëri - Maqedoni 6 Tetor...

Lajme, E diel, 26 Korrik 2015
Presidenti dhe trajneri flasin per shortin

Presidenti dhe trajneri flasin per shortin

Te pyetur ne lidhje me pritshmerine e sfidave dhe objektivat e Kombetares sone, pas hedhjes se...

Lajme, E shtunë, 25 Korrik 2015
Ja, rivalet e Shqiperise ne grupin G

Ja, rivalet e Shqiperise ne grupin G

Kombetarja shqiptare e futbollit ka njohur kundershtaret e saj ne grupin G eliminator te...

Lajme, E shtunë, 25 Korrik 2015

Grupi I EURO 2016

No.
 
Team
MP
W
D
L
P
1
Portugalia
5
4
0
1
12
2
Danimarka
5
3
1
1
10
3
Shqipëria
4
3
1
0
10
4
Armenia
5
0
1
4
1
5
Serbia
5
0
1
4
-2

Lajmet e fundit

Superkupa e Shqiperise 2015

Superkupa e Shqiperise 2015

Federata Shqiptare e Futbollit njofton te gjithe tifozet dhe sportdashesit se ndeshja “Skenderbeu – Laci”, finalja e madhe e vlefshme per Superkupen e Shqiperise 2015, do te zhvillohet me date... lexo më shumë »
FSHF, deklaratë për ndeshjen Shqipëri – Serbi

FSHF, deklaratë për ndeshjen Shqipëri – …

Në lidhje me organizimin e ndeshjes eliminatore te Kampionatit Europian France 2016, qe do te luhet ne Shqiperi, FSHF informon se UEFA kërkon siguri të plotë dhe gjykon se ky... lexo më shumë »
Bilancet e kombëtares me kundërshtaret e Grupit G

Bilancet e kombëtares me kundërshtaret e…

Me përjashtim të Izraelit, i cili nuk është ndeshur asnjëherë me Shqipërinë, skuadrat e tjera të Grupit G Eliminator të Botërorit Rusi 2018, janë përballur ndër vite me kombëtaren shqiptare... lexo më shumë »
Ndeshjet Eliminatore per Kupen e Botes Rusi 2018

Ndeshjet Eliminatore per Kupen e Botes R…

Data Ndeshja 5 Shtator 2016 ora 20:45 Shqipëri - Maqedoni 6 Tetor 2016 ora 20:45 Lichtenstein - Shqipëri 9 Tetor 2016 ora 20:45 Shqipëri - Spanjë 12 Nëntor 2016 ora 20:45 Shqipëri - Izrael 24 Mars 2017 ora 20:45 Itali -... lexo më shumë »
Presidenti dhe trajneri flasin per shortin

Presidenti dhe trajneri flasin per short…

Te pyetur ne lidhje me pritshmerine e sfidave dhe objektivat e Kombetares sone, pas hedhjes se shortit per eliminatoret e Kampionatit Boteror Rusi 2018, Presidenti Armand Duka u shpreh se... lexo më shumë »
Ja, rivalet e Shqiperise ne grupin G

Ja, rivalet e Shqiperise ne grupin G

Kombetarja shqiptare e futbollit ka njohur kundershtaret e saj ne grupin G eliminator te Kampionatit Boteror Rusi 2018, pas shortit te hedhur ne Shen Peterburg te Rusise. Ata do te... lexo më shumë »
Shorti i Boterorit, Shqiperia njeh kundershtaret

Shorti i Boterorit, Shqiperia njeh kunde…

Shqiperia ka njohur kundershtaret e saj, per eliminatoret e Kampionatit Boteror Rusi 2018. Sot pasdite, ne Kostandinovsky Palace ne Shen Peterburg, eshte hedhur shorti per eliminatoret e boterorit te ri... lexo më shumë »
FSHF mbështet Komitetin Olimpik Special

FSHF mbështet Komitetin Olimpik Special

Federata Shqiptare e Futbollit, mbështet Komitetin Olimpik Special. Në prag të Lojrave Boterore të sportistëve me aftësi të kufizuar, që do të zhvillohen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, delegacioni... lexo më shumë »
FSHF, komunikatë për shtyp

FSHF, komunikatë për shtyp

Duke marrë shkas nga lajme të pasakta dhe keqinformuese botuar në shtyp, Federata Shqiptare e Futbollit kërkon të jape qendrimin e saj zyrtar, në lidhje me renditjen e Grupit I... lexo më shumë »
Konferencë për shtyp, Duka:  Fitoi drejtësia!

Konferencë për shtyp, Duka: Fitoi drejt…

“Nuk janë të rëndësishme pikët, e kemi theksuar gjatë gjithë kësaj periudhe, e rëndësishme është që fitoi drejtësia dhe bashkë me të, fitoi edhe futbolli”. Ka qenë ky, komenti i... lexo më shumë »
KAS vendos: Shqipëria fiton 3-0 në tavolinë

KAS vendos: Shqipëria fiton 3-0 në tavol…

Kombëtarja shqiptare e futbollit fiton 3-0, në tavolinë ndeshjen kundër Serbisë të zhvilluar më 14 tetor të vitit 2014 në stadiumin “Partizani” të Beogradit dhe të ndërprerë në minutën e 42... lexo më shumë »
Rekord historik, Shqipëria renditet e 36 në botë

Rekord historik, Shqipëria renditet e 36…

Kombëtarja e Shqipërisë tashmë është numri 36 në renditjen e FIFA-s. Ekipi shqiptar ka thyer kështu, rekordin e vet. Ky është rezultati më i mirë që kombëtarja kuqezi ka arritur... lexo më shumë »
Perfundon turneu “Vllaznimi Cup 2015”

Perfundon turneu “Vllaznimi Cup 2015”

Turneu nderkombetar "Vllaznimi Cup 2015" ka mbyllur etapen e dyte te ndeshjeve me grupmoshat U17, U19 dhe ndeshjet e femrave pa kufizim moshe. Aktiviteti u zhvillua brenda 4 ditesh dhe... lexo më shumë »
Ndahet nga jeta Zyhdi Barbullushi

Ndahet nga jeta Zyhdi Barbullushi

Sot, futbolli shkodran dhe ai shqiptar jane ne zi. Zyhdi Barbullushi, nje prej emrave me te spikatur te Vllaznise dhe ekipit tone kombetar, eshte ndare nga jeta. Nje humbje e... lexo më shumë »
Perfundon UEFA A, diplomohen 35 specialiste

Perfundon UEFA A, diplomohen 35 speciali…

Perfundoi ne Kompleksin Kombetar te Kamzes kursi UEFA A. Ky kurs i organizuar nga Sektori i Edukimit ne FSHF ne drejtimin e Astrit Macit dhe Alban Tafajt, ka zgjatur 6... lexo më shumë »
Shorti, kombetarja e Futsalles njeh kundershtaret

Shorti, kombetarja e Futsalles njeh kund…

Kombetarja e Futsalles eshte njohur sot me kundershtaret qe do te perballet ne Paraeliminatoret e Kupes se Botes 2016. Shqiperia, eshte pjese e grupit C dhe perballe do te kete... lexo më shumë »
Danimarke - Shqiperi, informacion mbi shitjen e biletave

Danimarke - Shqiperi, informacion mbi sh…

Federata Shqiptare e Futbollit, njofton te gjithe tifozet dhe te interesuarit se per ndeshjen Danimarke - Shqiperi, e cila do te zhvillohet ne Stadiumin “Telia Parken”, Copenhagen, ne daten 04... lexo më shumë »
Futsallë, kombëtarja humb 3-2 me Kosovën

Futsallë, kombëtarja humb 3-2 me Kosovën

Ekipi kombëtar i futsallës, ka humbur 3-2 në miqësoren e zhvilluar në Prishtinë, kundër ekipit përfaqësues të Kosovës. Ndeshja është zhvilluar ditën e martë. Kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Erind... lexo më shumë »
Kategoria e Parë, ja ndarja e grupeve

Kategoria e Parë, ja ndarja e grupeve

Janë përcaktuar edhe grupet e kategorisë së Parë, për edicionin e ardhshëm futbollistik. Çdo grup do të ketë në përbërje 10 skuadra. Në grupin A, do të marrin pjesë: Besëlidhja... lexo më shumë »
Përcaktohen datat e aktiviteteve kombëtare

Përcaktohen datat e aktiviteteve kombëta…

Janë përcaktuar datat e të gjitha aktiviteteve kombëtare të futbollit për edicionin 2005-2016 dhe janë miratuar në mbledhjen e fundit të Komitetit Ekzekutiv të FSHF:Kampionati Kombëtar i Kategorise Superiore do... lexo më shumë »
Është mbledhur Komiteti Ekzekutiv i FSHF

Është mbledhur Komiteti Ekzekutiv i FSHF

Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, ka zhvilluar sot në orën 11.00 mbledhjen e rradhës, në drejtimin e Presidentit Armand Duka. Institucioni më i rëndësishëm i FSHF, në periudhën... lexo më shumë »
“Vllaznimi Cup 2015”, 87 ekipe pjesëmarrëse

“Vllaznimi Cup 2015”, 87 ekipe pjesëmarr…

Në datat 25-29 Qershor u zhvillua Turneu Ndërkombëtar i Futbollit "Vllaznimi Cup 2015". Morën pjesë 87 ekipe për tre grupmosha U-11, U-13 dhe U-15 prej datë 25 deri më datë... lexo më shumë »
Trajneri Skender Gega jep doreheqjen

Trajneri Skender Gega jep doreheqjen

Skender Gega, nuk do te jete me trajner i kombetares se Shqiperise per moshen U-21 vjec. Drejtuesi i skuadres "shpresa", ka paraqitur doreheqjen para drejtuesve te FSHF, per aresye personale... lexo më shumë »
Kombetarja e Futsalles miqesore ne Kosove

Kombetarja e Futsalles miqesore ne Kosov…

Kombetarja e Futsalles do te zhvilloje nje ndeshje miqesore me ekipin e Kosoves ne qytetin e Prishtines, ne daten 30 Qershor 2015 ora 18:00. Trajneri i kombetares, Erind Resuli per... lexo më shumë »
Kombetarja e femrave humbet me Malin e Zi

Kombetarja e femrave humbet me Malin e Z…

Kombetarja e femrave, e drejtuar nga trajneri Altin Rraklli, diten e enjte ora 19:00 ka luajtur nje ndeshje miqesore ne qytetin Petrovac te Malit te Zi. Shqiperia ka humbur me... lexo më shumë »
Kombetarja U-19 e femrave fiton ne Mal te Zi

Kombetarja U-19 e femrave fiton ne Mal t…

Kombetarja U-19 femra, e drejtuar nga trajneri Nevil Dede, diten e merkure ora 18:00 ka luajtur nje ndeshje miqesore  ne qytetin Bar te Malit te Zi. Shqiperia ka arritur te... lexo më shumë »
Kryqi i Kuq Shqiptar, falenderon FSHF

Kryqi i Kuq Shqiptar, falenderon FSHF

Kryqi i Kuq Shqiptar, ka kënaqësinë të falenderojë Federatën Shqiptare të Futbollit, ekipin kombëtar dhe Presidentin Armand Duka, për mbështetjen dhe ndihmën që na dhanë në promovimin e Ditës Botorore... lexo më shumë »
Shorti i UEFA-s, për tre ekipet shqiptare

Shorti i UEFA-s, për tre ekipet shqiptar…

Tre skuadrat shqiptare, Kukësi, Laçi dhe Partizani, pjesëmarrëse në UEFA Europa Ligë, kanë mësuar gjithashtu për kundërshtarët e tyre në shortin e hedhur në Nion të Zvicrës. Kukësi, i renditur... lexo më shumë »
Skënderbeu njeh kundërshtarët në Champions

Skënderbeu njeh kundërshtarët në Champio…

Kampioni i Shqipërisë, Skënderbeu i Korçës ka njohur kundështarët e saj të ardhshëm në pjesëmarrjen e tij në UEFA Champions League. Sot, në Nion të Zvicrës, është hedhur shorti për... lexo më shumë »
Femrat, miqesore me Malin e Zi

Femrat, miqesore me Malin e Zi

Ekipi Kombetar A dhe U-19 e femrave do te udhetojne drejt fqinjeve te Malit te Zi, per te zhvilluar dy ndeshje miqesore. Kombetarja e femrave e drejtuar nga trajneri Altin... lexo më shumë »
Hidhet shorti i Kategorisë Superiore

Hidhet shorti i Kategorisë Superiore

Eshte hedhur sot paradite, në orën 11.00 ne sallen e konferencave në Federatën Shqiptare të Futbollit, shorti për edicionin e ardhshëm të Kategorisë Superiore. Nën interesimin e përfaqësuesve të klubeve... lexo më shumë »
Kevitan, kampion i Kategorise se Trete

Kevitan, kampion i Kategorise se Trete

Kevitan shpallet kampione e Kategorise se Trete duke siguruar qe edicionin e ardhshem do te luaje nje kategori me larte. Kevitan do te jete ne vitin 2015-2016 ne Kategorine e... lexo më shumë »
U-21 humbet miqesoren ne Suedi

U-21 humbet miqesoren ne Suedi

  Kombetarja e Shqiperise U-21 e drejtuar nga trajneri Skender Gega, ka humbur ne ndeshjen miqesore te zhvilluar ne oren 19:00 ne stadiumin "Sollentuan". Kuqezinjte kane humbur perballe kombetares se Suedise... lexo më shumë »
Shqipëria arrin një fitore historike

Shqipëria arrin një fitore historike

Shqipëria ka fituar 1-0 në miqësoren kundër Francës, të zhvilluar të shtunën në “Elbasan Arena”, duke vazhduar paraqitjet e saja të shkëlqyera. Një gol, i shënuar nga Ergys Kaçe, shumë... lexo më shumë »
Komiteti i arbitrimit deklaratë për shtyp

Komiteti i arbitrimit deklaratë për shty…

Thellesisht i indinjuar dhe i shqetësuar për aktin e pashembullt të dhunës së ushtruar dje pasdite, ndaj gjyqtarit të njohur Kridens Meta, Komiteti i Arbitrimit në emër të të gjithë... lexo më shumë »
Dhunohet arbitri gjate stervitjes

Dhunohet arbitri gjate stervitjes

Ne mbremjen e dites se enjte, gjate stervitjes qe arbitrat e Kolegjiumit te Tiranes po zhvillonin ne Kompleksin Dinamo, persona te paidentifikuar jane afruar ne ambjentet e pergatitjes dhe kane... lexo më shumë »
Berisha dhe Balaj, optimiste per ndeshjen

Berisha dhe Balaj, optimiste per ndeshje…

Diten e enjte ne oren 12:00 ne ambjentet e kompleksit "Tropikal" eshte zhvilluar konferenca e Kombetares. Pyetjeve te gazetareve te pranishem u jane pergjigjur  portieri  Etrit Berisha dhe sulmuesi Bekim... lexo më shumë »
Vendimi i CAS shtyhet ne 10 Korrik

Vendimi i CAS shtyhet ne 10 Korrik

CAS me ane te nje letre zyrtare e ka shtyre serisht vendimin e rendesishem per ndeshjen Serbi-Shqiperi e luajtur ne 14 Tetor 2014. Vendimi pritej te zbardhej ne daten 12... lexo më shumë »
Kombëtarja, miqësore  me U-19 e Akademisë së Futbollit

Kombëtarja, miqësore me U-19 e Akademis…

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit, ka zhvilluar ndeshjen e saj përgatitore, të programuar për fushatën stërvitore përpara ndeshjes me Francën, që do të luhet më 13 qershor në “Elbasan Arena”. Djemtë... lexo më shumë »
Lenjani  dhe Hysaj të motivuar për Francën

Lenjani dhe Hysaj të motivuar për Franc…

Kombëtarja vazhdon përgatitjet për sfidën ndaj Francës. Në seancën stërvitore të së mërkurës, ekipi kuqezi ka zhvilluar përgatitje taktike. Ndërkohë, Elseid Hysaj që ka luajtur në çdo ndeshje të Serie A... lexo më shumë »

Shop online

Revista AlbaniaFutboll

Revista20

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
79
36
24
7
5
2
75
36
23
6
7
3
73
36
22
7
7
4
71
36
21
8
7
5
69
36
20
9
7
6
38
36
10
8
18

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Versioni desktopVersioni mobile