TURNEU NË TURQI, KOMBËTARJA U-16 VJEN PIKA E PARË, BARAZIM ME TURQINË

TURNEU NË TURQI, KOMBËTARJA U-16 VJEN PIKA E PARË, BARAZIM ME TURQINË

 Vjen edhe pika e parë në turneun e Turqisë për Kombëtaren U-16 të drejtuar nga trajneri...

Lajme, E martë, 21 Nëntor 2017
“GJITHÇKA PËR FËMIJËT”, TË MËRKURËN TRYEZA E BASHKËBISEDIMIT PËR FUTBOLLIN E MOSHAVE!

“GJITHÇKA PËR FËMIJËT”, TË MËRKURËN TRYEZA E BASHKËBISEDIMIT PËR FUTBOLLIN E MOSHAVE!

Futbolli i fëmijëve mbetet një prioritet absolut i FSHF-së, e cila ka në planin e saj afatgjatë...

Lajme, E martë, 21 Nëntor 2017
SELEKSIONIMET E MOSHAVE, DATAT DHE ORARET PËR BRENDA DHE JASHTË VENDIT

SELEKSIONIMET E MOSHAVE, DATAT DHE ORARET PËR BRENDA DHE JASHTË VENDIT

Shpallen datat për seleksionimet e tre grup-moshave, për brenda dhe jashtë vendit të cilat do...

Lajme, E hënë, 20 Nëntor 2017
PRESIDENTI DUKA NË MBLEDHJEN E PARË  NË UEFA NË KOMISIONIN “HATTRICK”

PRESIDENTI DUKA NË MBLEDHJEN E PARË NË UEFA NË KOMISIONIN “HATTRICK”

Sot në Nyon të Zvicrës është mbledhur për herë të parë edhe Komisioni i ri “HATTRICK”, nën...

Lajme, E premte, 17 Nëntor 2017
Shqipëria fiton miqësoren në Turqi

Shqipëria fiton miqësoren në Turqi

Kombëtarja fiton miqesoren, Turqi-Shqipëri 2-3 ne ndeshjen e fundit per ekipin perfaqesues ne...

Lajme, E hënë, 13 Nëntor 2017
TRAJNERI PANUCCI:

TRAJNERI PANUCCI: "KUNDËR TURQISË ME KURAJO DHE SERIOZITET"

Një ditë përpara ndeshjes miqësore me Turqinë në Antalya, trajneri i ekipit kombëtar Christian...

Lajme, E diel, 12 Nëntor 2017
FSHF: KOMBËTARJA DO KETË GJITHMONË KUSHTET MAKSIMALE

FSHF: KOMBËTARJA DO KETË GJITHMONË KUSHTET MAKSIMALE

Kombëtarja e futbollit ka qenë është dhe mbetet një vitrinë e jashtëzakonshme e futbollit...

Lajme, E diel, 12 Nëntor 2017

Kupa e Botës Rusi 2018 Grupi G

Nr.
 
Skuadra
NL
F
B
H
P
1
Spanjë
10
9
1
0
28
2
Itali
10
7
2
1
23
3
Shqipëri
10
4
1
5
13
4
Izrael
10
4
0
6
12
5
Maqedoni
10
3
2
5
11
6
Lichtenstein
10
0
0
10
0

Grupi G-ndeshjet

Data
 
Ndeshja
05/09/16
Shqipëri
2 - 1
Maqedoni
06/10/16
Lichtenstein
0 - 2
Shqipëri
09/10/16
Shqipëri
0 - 2
Spanjë
12/11/16
Shqipëri
0 - 3
Izrael
24/03/17
Itali
2 - 0
Shqipëri
11/06/17
Izrael
0 - 3
Shqipëri
02/09/17
Shqipëri
2 - 0
Lichtenstein
05/09/17
Maqedoni
1 - 1
Shqipëri
06/10/17
Spanjë
3 - 0
Shqipëri
09/10/17
Shqipëri
0 - 1
Itali

Tifozët e Kombëtares

Anetaresohu ne klubin Tifozët e Kombëtares

Lajmet e fundit

TURNEU NË TURQI, KOMBËTARJA U-16 VJEN PIKA E PARË, BARAZIM ME TURQINË

TURNEU NË TURQI, KOMBËTARJA U-16 VJEN PI…

 Vjen edhe pika e parë në turneun e Turqisë për Kombëtaren U-16 të drejtuar nga trajneri Xhemal Mustedanagiç. Në takimet që po luhen në në Turqi skuadra përfaqësuese e Shqipërisë... lexo më shumë »
“GJITHÇKA PËR FËMIJËT”, TË MËRKURËN TRYEZA E BASHKËBISEDIMIT PËR FUTBOLLIN E MOSHAVE!

“GJITHÇKA PËR FËMIJËT”, TË MËRKURËN TRYE…

Futbolli i fëmijëve mbetet një prioritet absolut i FSHF-së, e cila ka në planin e saj afatgjatë projekte ambicioze dhe me një shtrirje të madhe kombëtare për futbollin e fëmijëve... lexo më shumë »
SELEKSIONIMET E MOSHAVE, DATAT DHE ORARET PËR BRENDA DHE JASHTË VENDIT

SELEKSIONIMET E MOSHAVE, DATAT DHE ORARE…

Shpallen datat për seleksionimet e tre grup-moshave, për brenda dhe jashtë vendit të cilat do të nisin këtë javë. Sektori i ekipeve kombëtare në FSHF ka bërë me dije edhe... lexo më shumë »
Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FSHF datë 18.11.2017

Vendimi i Komisionit të Disiplinës së FS…

1. KF “Luftëtari”, për sjellje të gabuar të spektatorëve , në bazë të Nenit 66/1 të KDS, dënohet me gjobe ne masën 100,000 (njëqind mije) Leke. 2. FC “Flamurtari”, për sjellje... lexo më shumë »
Seminar me Arbitrat Talentë

Seminar me Arbitrat Talentë

Një program dy vjecar i filluar vitin që shkoi me arbitra të cilët konsidërohen me perspektivë në kategoritë përkatëse. Arbitrat ishin të përzgjedhur nga Kategoria e Parë, Kategoria e Dytë... lexo më shumë »
NË DHJETOR NIS NË FSHF KURSI  PËR “DREJTORËT SPORTIVË”

NË DHJETOR NIS NË FSHF KURSI PËR “DREJT…

Sektori i Edukimit Teknik pranë FSHF-së nis në muajin dhjetor një kurs specifik, jo për trajnerë, por për profilin e Drejtorëve Sportivë (Shefat e Klubeve). Nga data 4 deri në datën... lexo më shumë »
PRESIDENTI DUKA NË MBLEDHJEN E PARË  NË UEFA NË KOMISIONIN “HATTRICK”

PRESIDENTI DUKA NË MBLEDHJEN E PARË NË …

Sot në Nyon të Zvicrës është mbledhur për herë të parë edhe Komisioni i ri “HATTRICK”, nën drejtimin e Presidentit të Federatës Suedeze të Futbollit, njëherësh edhe Zv/Presidentit të UEFA-s... lexo më shumë »
Kalendari, Kategoria e Dyte dhe moshat

Kalendari, Kategoria e Dyte dhe moshat

Kalendari, Kategoria e Dyte dhe moshat U-19 & U-17. lexo më shumë »
U-20,  humbet ndeshjen miqësore në Gjeorgji

U-20, humbet ndeshjen miqësore në Gjeor…

Ekipi përfaqesues mosha U-20 ka humbur në ndeshjen miqësore të luajtur në Gjeorgji 3-0, sot më oren lokale 14:00 në stadiumin “David Pettiashvili Area”. Kuqezinjtë e drejtuar në këtë përballje... lexo më shumë »
Reagim për klubin e Flamurtarit

Reagim për klubin e Flamurtarit

Fedetata Shqiptare e Futbollit, referuar së fundmi edhe shqetësimit të FC Flamurtari në lidhje me ndryshimet në kalendarin e kampionatit në këto javë, kërkon të risjellë edhe një herë në... lexo më shumë »
Shqipëria fiton miqësoren në Turqi

Shqipëria fiton miqësoren në Turqi

Kombëtarja fiton miqesoren, Turqi-Shqipëri 2-3 ne ndeshjen e fundit per ekipin perfaqesues ne kete vit kalendarik. Ndeshja u luajt në orën 20:30 me oren lokale në stadiumin "Antalya Stadyumu" në... lexo më shumë »
PRESIDENTI DUKA FLET NGA ANTALIA: "PANUCCI DI TA ÇOJË KËTË SKUADËR NË EURO 2020!"

PRESIDENTI DUKA FLET NGA ANTALIA: "…

Pritshmëritë për skuadrën kombëtare janë shumë të mëdha. Me një besim jashtëzakonisht të madh te trajneri dhe te skuadra ky grup mund të japë sërish emocione të forta dhe suksese... lexo më shumë »

Shop online

Aplikacioni FSHF

Renditja superiore

Nr.
Skuadra
P
NL
F
B
H
1
27
11
8
3
0
2
20
11
5
5
1
3
19
11
5
4
2
4
17
11
4
5
2
5
15
11
4
3
4

Rezultatet e Kategorise Superiore

Data
Skuadra 1
Rez.
Skuadra 2

Garat

Informacione të plota & Statistikat përkatëse për të gjithë kompeticionet

Uji Tepelena Union Bank Spitali Amerikan Albatrans Ama Caffe Vas tours Bolv oil
Versioni desktopVersioni mobile